KGL_new
Puls Branży

Zaawansowane włókno PET

Temat recyklingu tworzyw sztucznych cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem mediów. Wyższe wskaźniki recyklingu, ulepszone systemy zbiórki i wydajniejsze zakłady przetwórcze zapewniają recykling i ponowne wykorzystanie odpadów z tworzyw sztucznych. Są jednak regiony, w których ochrona środowiska i recykling nie poczyniły postępów, a odpady, w tym odpady z tworzyw sztucznych i plastikowe butelki, nadal są wysyłane na składowiska lub trafiają do naszych oceanów.

Unifi, wiodący na świecie producent wysokowydajnych włókien pochodzących z recyklingu, postanowił coś zmienić. Z tworzyw sztucznych zebranych w promieniu 50 km od dróg wodnych lub obszarów przybrzeżnych, głównie w krajach rozwijających się, firma produkuje włókno pochodzące z recyklingu Repreve® Our Ocean. Proces ten gwarantuje, że tworzywa sztuczne powrócą do obiegu jako cenny surowiec, co zapobiegnie wzrostowi wysp śmieci w naszych oceanach i ograniczy ich dramatyczny wpływ na ludzi i zwierzęta.

 

Kiedy w 2018 roku firma Unifi poszukiwała niezawodnego partnera do wdrożenia wydajnego procesu rozdrabniania, wybrała rozwiązania rozdrabniające firmy Lindner. Obecnie łącznie trzy maszyny Lindner Micromat 2000 przygotowują odpady z tworzyw sztucznych i tekstyliów do dalszej podróży do wytłaczania, przędzenia i na koniec nawijania włókien wykorzystywanych przez niektóre z najbardziej znanych marek na świecie, takie jak Pottery Barn, Levi's i Tom's Shoes.

Scott Trivette, kierownik operacyjny Centrum Recyklingu Repreve® opisuje relacje z firmą Lindner jako „wspaniałe partnerstwo, którego wymagamy ze względu na nasz model operacyjny 24/7/365. Dostawca, który może być dla nas dostępny tylko w godzinach od 9:00 do 17:00. po prostu na nas nie działa. Odpowiedzi potrzebujemy w ciągu kilku godzin, a nie dni, a Lindner ze swoim centrum w Statesville w Karolinie Północnej jest zawsze do naszej dyspozycji”.

 

Rozdrabniacze Lindner z serii Micromat zostały specjalnie zaprojektowane pod kątem wymagań pokomercyjnego i pokonsumenckiego recyklingu tworzyw sztucznych. Wyposażone są w mocne silniki o wysokim momencie obrotowym, zapewniające potężne rozdrabnianie, a także zostały zaprojektowane i zbudowane w celu optymalizacji czasu pracy i usprawnienia zadań konserwacyjnych. „Błyskawiczne sprzęgło bezpieczeństwa zapewnia optymalną ochronę maszyny, a łatwy dostęp do rotora oznacza, że materiały nie podlegające rozdrobnieniu można szybko i łatwo usunąć” – stwierdza Trivette. Następnie komentuje, że znaleźli idealne rozwiązanie w technologii i usługach Lindnera: „Maszyny Lindnera pozwoliły nam zminimalizować przestoje i zmaksymalizować wydajność całego zakładu, co jest niezbędne przy średniej produkcji żywicy na poziomie 100 ton na tydzień."

Dodaj ofertę pracy