biester
Puls Branży

Ceny PP w kwietniu

Wiele wskazuje, ze w kwietniu europejskie ceny polipropylenu znów pójdą w górę. Zapowiedzią są kwietniowe ceny kontraktów na propylen, które wzrosły o 45 EUR/t, uzyskując poziom ok. 1 145 EUR/t.

To bardzo wysoki wzrost na tle notowań innych surowców bazowych. Producenci na pewno będą starali się podnieść ceny PP, aby zachować marże. Tymczasem w USA ceny PP spadły o kilka procent, natomiast rynki azjatyckie są stabilne.

Jednak w Europie nadchodzący tydzień może być okresem zauważalnego wzrostu cen PP w związku z przewidywanym zwiększonym popytem. Ten wzrost popytu często obserwuje się wiosną, szczególnie w niższym sektorze motoryzacyjnym. Gdy pogoda zaczyna się poprawiać, a temperatury rosną, konsumenci zazwyczaj są bardziej skłonni do odkrywania nowych możliwości, w tym zakupu nowych pojazdów. Dodatkowo wiosna symbolizuje odnowę i nowy start, co skłania wielu konsumentów do rozważenia modernizacji swoich pojazdów lub zakupu nowych modeli. Wykorzystując tę ​​tendencję, dealerzy zazwyczaj w miesiącach wiosennych organizują atrakcyjne oferty i promocje, aby przyciągnąć konsumentów, co jeszcze bardziej stymuluje popyt na PP. Podsumowując, połączenie lepszej pogody, zachęt finansowych i ducha odnowy zwykle skutkuje gwałtownym wzrostem popytu na samochody i PP w sezonie wiosennym.

Dodaj ofertę pracy