mey
Puls Branży

ALPLA przejmuje iTEC Packaging

Grupa ALPLA wzmacnia zaangażowanie na rynku brytyjskim poprzez przejęcie firmy opakowaniowej iTEC Packaging (Mansfield). Zakład specjalizuje się w produkcji zamknięć głównie dla branży mleczarskiej, ale także spożywczej.

Wraz z przejęciem firmy iTEC Packaging (Mansfield), globalny specjalista w zakresie opakowań i recyklingu, firma ALPLA poszerza swoją wiedzę jako dostawca systemów opakowaniowych na rynku brytyjskim. „Dzięki naszemu globalnemu know-how, dzięki temu przejęciu, możemy w coraz większym stopniu oferować brytyjskiemu przemysłowi mleczarskiemu zrównoważone, wydajne i innowacyjne rozwiązania w zakresie opakowań”. mówi dyrektor zarządzający na Wielką Brytanię, Jens Seifried, o znaczeniu przejęcia.

Specjalistyczna wiedza w zakresie recyklingu i bezpieczeństwo zakładu
Wraz z przejęciem firma ALPLA promuje również wykorzystanie pokonsumenckich materiałów pochodzących z recyklingu (PCR) w sektorze zamknięć i oferuje kompletne rozwiązania o dużej zawartości recyklingu. W ten sposób firma opiera się na swoich pionierskich pracach w zakresie przetwarzania HDPE (rHDPE) pochodzącego z recyklingu w ultralekkiej butelce „Eco-Bottle”. Opakowanie może zawierać do 40 procent rHDPE przeznaczonego do kontaktu z żywnością. Wraz z dalszym rozwojem włączenie może wzrosnąć w nadchodzących latach.

Włączenie byłego zakładu iTEC Packaging (Mansfield) zapewnia dalsze możliwości i gamę produktów, a jednocześnie zabezpiecza miejsca pracy w zakładzie. Personel zostanie przejęty w całości. Przejęcie zostało umownie uzgodnione 26 maja 2023 roku. Strony zobowiązały się nie ujawniać warunków.

Dodaj ofertę pracy