KGL_new
Puls Branży

Więcej papieru, mniej tworzyw i ... problem

Driscoll's jest światowym liderem w produkcji świeżych jagód, truskawek, malin. W ramach zobowiązań firmy w zakresie ochrony środowiska zmieniane jest obecnie jej opakowanie. W niedalekiej przyszłości 94 procent opakowania będzie wykonanych z papieru. Polipropylen będzie używany jako przezroczysta folia wierzchnia. Chociaż całe opakowanie nadaje się do recyklingu, ma jedną wadę: jest źródłem zakłóceń podczas sortowania odpadów, co mocno stawia pod znakiem zapytania praktyczny wskaźnik recyklingu.

Driscoll's zobowiązał się, by do 2025 roku jego opakowania w 100% nadawały się do recyklingu. Jednym z jej celów jest również redukcja plastiku. Podczas gdy w przeszłości jedynym używanym materiałem był plastik, obecnie stosuje się tacę papierową w połączeniu z folią PP. Opakowanie w 94% wykonane jest z tektury. W pełni nadaje się do recyklingu i wykorzystuje włókna z międzynarodowym systemem certyfikacji FSC dla zrównoważonej gospodarki leśnej. Przezroczysta górna folia wykonana z polipropylenu (PP) również nadaje się do recyklingu. Stanowi 6% opakowania. Folia służy jako okienko podglądowe i umożliwia konsumentom wizualne sprawdzenie jakości jagód. 94% mniej plastiku to osiągnięcie, jeśli chodzi o redukcję polimerów w opakowaniu. Według Driscoll's papier jest obecnie najlepszą alternatywą. W skali globu nowe opakowanie pozwala zaoszczędzić tysiące ton jednorazowych tworzyw sztucznych. Dzięki nowemu opakowaniu firma może również liczyć na spełnienie własnej obietnicy klimatycznej. Driscoll's zmniejsza ślad węglowy o niezwykłe 45% w porównaniu z poprzednim rozwiązaniem.

 

Papieryzacja jest zrozumiała i sensowna, ale zastępując papier plastikiem, należy zwrócić uwagę na szczegóły. Na przykład „hybryda” papieru i folii PP w przypadku Driscoll's jest całkowicie zrozumiała, ponieważ konsumenci muszą widzieć jagody. Jednak ten „hybrydowy” system oznacza, że ​​100% możliwości recyklingu pozostanie teorią. Dzieje się tak dlatego, że doświadczenie pokazuje, że większość ludzi nie oddziela folii i tacki, lecz wyrzuca opakowanie jako całość. Prowadzi to do problemów z sortowaniem, a w efekcie do znacznie niższego recyklingu materiałów.

Dodaj ofertę pracy